Strategia działania


Poparzenia, zranienia, trądzik, ospa, zabiegi chirurgiczne, cesarskie cięcia – wszystkie te zdarzenia często pozostawiają ślad na całe życie w postaci blizn.
Blizny powstają w procesie gojenia się ran. Jeśli proces gojenia jest zaburzony lub wydłużony, to blizny powstają większe (np. przy chorobach: niedoczynności tarczycy lub cukrzycy).


W bliznach może występować ubytek tkanki (ospa, trądzik) lub jej nadmiar (blizny przerostowe) lub też swoisty miks, czyli nierówna struktura tkanki (często w bliznach pooparzeniowych).

Najczęstszy problem w terapii blizn stanowi ubytek skóry, jej nierówna powierzchnia i zmieniony koloryt w stosunku do tkanek otaczających – i te rzeczy niweluję wykorzystując najnowocześniejsze metody terapeutyczne.

Na małe blizny możemy zastosować MIRODERMABRAZJĘ lub PEELING MEDYCZNY. Jednak na pewno nie poradzą one sobie z bliznami większymi i głębszymi.
Ubytek skóry możemy skutecznie wyrównać wypełniając go KWASEM HIALURONOWYM usieciowanym ale… są lepsze metody – działające nie tylko na zasadzie wypełniaczy/implantów ale również mobilizujące tkankę do odbudowy brakujących struktur. Najnowszą metodą skutecznie odbudowującą ubytki tkanki jest RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA.


Można ją zastosować w monoterapii lub lepiej w połączeniu z OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM lub MEZOTERAPIĄ IGŁOWĄ. Pobudzają one skórę do szybszej przebudowy złych struktur. Blizny widocznie zmiękcza i ładnie wyrównuje ich koloryt KARBOKSYTERAPIA.
Skuteczność RADIOFREKWENCJI MIKROIGŁOWEJ przy bliznach zanikowych jest wyższa niż lasera frakcyjnego, w dodatku skóra szybciej się goi, nie ma prawie ryzyka zakażeń ani powikłań. Pacjent po zabiegu może normalnie chodzić do pracy, bo jedyną pozostałość po zabiegu stanowi zaczerwieniona przez 2 dni skóra. Laser natomiast wypala skórę i robi ranę, więc okres rekonwalescencji trwa dłużej – nawet ponad tydzień.
Blizny pooparzeniowe bywają sztywne jak plastik. Wymagają zabiegów prowadzących do zmiękczenia i przebudowy tkanki, a potem wyrównania kolorytu skóry. Leczenie może trwać około roku. Zazwyczaj około 10 zabiegów RADIOFREKWENCJI MIKROIGŁOWEJ oraz OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE. W przypadku blizn pooparzeniowych bardzo dobrze spisuje się LASER FRAKCYJNY ABLACYJNY.


W przypadku blizn należy być przygotowanym na długotrwałe leczenie, nie da się ich usunąć w ciągu miesiąca – chyba, że przez chirurgiczne wycięcie blizny. Im szybciej reagujemy, im blizna jest świeższa, tym efekt terapii będzie lepszy i szybszy.