Strategia działania


Rozstępy to najprościej mówiąc, rozerwanie skóry. Są defektem powszechnym, występującym u 70% kobiet i 40% mężczyzn, najczęściej na brzuchu, biuście, udach, pośladkach i plecach. Rozstępy powstają wskutek zerwania włókien kolagenu i elastyny. Dzieje się tak, gdy skóra w krótkim czasie narażona jest na zbyt duże rozciągania np. u kobiet w ciąży, osób z nadwagą, kulturystów czy u bardzo szybko rosnącej młodzieży. Na rozstępy najlepiej reagować od razu, zanim jeszcze zbledną. Wtedy terapia jest szybsza i przynosi lepsze rezultaty.


Ogólną ideą zabiegów redukujących rozstępy jest stymulacja produkcji kolagenu i elastyny. Tylko ta stymulacja musi być mocna i głęboka!
Jest wiele sposobów usuwania rozstępów. Niestety, pomimo szerokiej reklamy większość z nich jest nieskuteczna. Współczesna medycyna dysponuje tylko jedną prawdziwie skuteczną metodą radzenia sobie z rozstępami – zabieg z wykorzystaniem RADIOFREKWENCJI MIKROIGŁOWEJ. Dobrze jest ten zabieg wzmocnić poprzez skojarzenie go z KARBOKSYTERAPIĄ, która wydłuża okres stymulacji komórek do produkcji kolagenu i elastyny oraz powoduje lepsze ukrwienie i odżywienie obszaru zabiegowego.


KARBOKSYTERAPIA może być zastosowana również jako samodzielny zabieg ale tylko w przypadku świeżych, jeszcze czerwonych rozstępów.
Jako zabieg wspomagający terapię główną warto zastosować OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE lub MEZOTERAPIĘ MIKROIGŁOWĄ.
Terapia światłem LED lub laserem BIOSTYMULUJĄCYM przyspieszy proces blednięcia czerwonych rozstępów.
W przypadku świeżych, jeszcze czerwonych rozstępów wystarczą na ogół 2 interwencje, by osiągnąć 70-90% poprawy. Przy średnich i starych rozstępach poprawę rzędu 50-60% uzyskamy po 3-5 zabiegach. Przy bardzo głębokich rozstępach potrzeba nawet 10 zabiegów, ale poprawa jest ewidentna.