Strategie działania


Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy, synonimem młodzieńczego wyglądu i dobrej kondycji całego ciała. Nie zabrzmi to dobrze, ani optymistycznie, ale z wiekiem okolice oczu brzydną. Opadających powiek, zmarszczek przy oczach, cieni i obrzęków nie da się schować pod ubraniem. Dlatego o skórę wokół oczu trzeba dbać. Chronić przed promieniowaniem słonecznym, dobrze zmywać makijaż, wysypiać się i korzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej, zanim skóra wokół oczu zrobi się całkowicie zwiotczała.


Skóra wokół oczu starzeje się szybciej niż w innych rejonach ciała. Głównie dlatego, że jest bardzo cienka i niemal pozbawiona gruczołów łojowych. Z wiekiem i wraz z utratą kolagenu górne powieki opadają i oczy stają się mniejsze. Pogłębiają się i utrwalają „kurze łapki”, a zanikanie tkanki podskórnej i ścieńczenie skóry pod oczami powodują powstawanie cieni. Wszystko to nadaje oczom zmęczony, smutny wygląd.
Prześledźmy, jak medycyna estetyczna może w tych problemach pomóc?


OPADAJĄCE GÓRNE POWIEKI. Zmiany kostne oraz malejąca ilość kolagenu utrzymującego napięcie skóry sprawiają, że staje się ona wiotka i wskutek grawitacji opada. Opadające powieki górne da się delikatnei unieść za pomocą TOKSYNY BOTULINOWEJ. W ten sposób niewielkim i bezbolesnym zabiegiem uzyskuje się efekt otwartego oka. Warto też, odpowiednio wcześniej pomyśleć o tym, by zapobiec utracie kolagenu w powiece górnej, i zdecydować się na zabieg liftingujący. Najbardziej polecam do tego celu: RADIOFREKWENCJĘ MIKROIGŁOWĄ, KARBOKSYTERAPIĘ lub LASER FRAKCYJNY ABLACYJNY.

 

KURZE ŁAPKI. Tak nazywamy zmarszczki wokół oczu. I raczej ich nie unikniemy, chyba, że nigdy nie będziemy się śmiać i mrużyć oczu. Ich istnienie jest skutkiem działania mięśni mimicznych. Zmarszczki powstają, gdy z upływem lat skóra traci elastyczność, kolagen stopniowo zanika i zmarszczki się utrwalają.
Czynnikiem sprzyjającym powstawaniu zmarszczek jest promieniowanie UV i palenie papierosów. Na pierwsze, niezbyt głębokie zmarszczki wystarczy TOKSYNA BOTULINOWA. Czasowy paraliż mięśni skutecznie wygładza skórę. Na zmarszczki głębsze konieczne są zabiegi regenerujące: RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA, KARBOKSYTERAPIA lub LASER FRAKCYJNY ABLACYJNY.
Ich skuteczność polega na tym, że prowadzą do odnawiania się włókien kolagenowych i elastyny, a w efekcie przywracają sprężystość skóry.
Zwieńczeniem powyższych zabiegów będzie INFUZJA TLENOWA i MASKA TLENOWA. Obie pięknie dotleniają okolicę, likwidują wolne rodniki, wykonują delikatny masaż, a infuzja dodatkowo wtłacza w głębokie warstwy skóry odpowiednie odżywcze substancje aktywne.

 

DOLINA ŁEZ. Od brzegu dolnej powieki ukośnie do linii nosa, w dół, na policzku zanika tkanka tłuszczowa i powstaje tzw. dolina łez. Zapadnięcia w postaci długiego i wąskiego zagłębienia faktycznie przypominają dolinę. Aby zlikwidować problem, najlepiej zdecydować się na zabieg wypełnienia ubytków, wstrzykując KWAS HIALURONOWY lub KWAS L- POLIMLEKOWY. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego pozwala na uzyskanie natychmiastowego efektu wypełnienia, który utrzymuje się około roku. W przypadku użycia kwasu L-polimlekowego na efekty trzeba czekać dłużej, ale są one za to bardziej naturalne i trwałe (mniej więcej dwuletnie).
Można również zastosować przeszczep własnego tłuszczu, jest on najtrudniejszy do wykonania, a dodatkowo często wymaga 2 zabiegów.

 

OBRZĘKI. Obrzęki powieki dolnej najczęściej wywołane są niewielkimi zastojami, które powstają w nocy, kiedy śpimy. Skurcze mięśni mimicznych są wtedy znacznie ograniczone, a ciśnienie w tej okolicy wyższe. Naskórek w powiece dolnej jest wyjątkowo cienki. Dlatego obrzęk jest bardzo widoczny.
Aby zniwelować obrzęki pod oczami, najlepiej stosować MASAŻE i DRENAŻ LIMFATYCZNY, które usprawnią krążenie, lub skorzystać z serii zabiegów MEZOTERAPII IGŁOWEJ. Polegają one na podaniu w tkankę za pomocą igły preparatów odżywiających, zmniejszających obrzęk i poprawiających krążenie. Warto również sięgnąć po metodę KARBOKSYTERAPII, która usprawni mikrokrążenie i odżywienie obrzękniętej okolicy, a jednocześnie rozjaśni skórę wokół oczu.
Zwieńczeniem powyższych zabiegów będzie INFUZJA TLENOWA i MASKA TLENOWA. Obie pięknie dotleniają okolicę, likwidują wolne rodniki, wykonują delikatny masaż, a infuzja dodatkowo wtłacza w głębokie warstwy skóry odpowiednie przeciwobrzękowe substancje aktywne.

 

WORKI TŁUSZCZOWE. Nieestetyczne, opuchnięte worki pod oczami są zazwyczaj wywołane przerostem tkanki tłuszczowej pod dolną powieką. Dzieje się tak w przypadku zaburzenia metabolizmu komórek tłuszczowych i gromadzenia się produktów przemiany materii.
Do najczęściej stosowanych i najskuteczniejszych nieinwazyjnych metod mających na celu zlikwidowanie worków należy LIPOLIZA INIEKCYJNA. To zabieg polegający na ostrzykiwaniu poduszeczek tłuszczowych substancją rozpuszczającą tkankę tłuszczową. Po lipolizie warto jest zrobić KARBOKSYTERAPIĘ, która zwiększając ukrwienie okolicy zabiegowej pomoże pozbyć się rozpuszczonego tłuszczu i DRENAŻ LIMFATYCZNY.

 

CIENIE POD OCZAMI. Cienie pod oczami to powszechny problem. Występuje nawet u 30% dorosłych. Przez ten defekt wyglądamy na zmęczonych, niewyspanych i starszych, niż jesteśmy w rzeczywistości.
Cienie pojawiają się pod oczami w dwóch przypadkach. Kiedy mamy za sobą nieprzespaną noc, rozwiązanie jest proste: wystarczy odpowiednia dawka snu połączona z kremem poprawiającym mikrokrążenie (np. krem z kofeiną). Gorzej gdy cienie są stałe. Dzieje się tak, gdy w dolnej powiece dochodzi do zaniku tkanki tłuszczowej, co wywołuje zapadnięcie tej okolicy i efekt cienia. Dodatkowo skóra z wiekiem staje się cieńsza, a wtedy naczynka włosowate zaczynają przez nią prześwitywać, przez co zyskuje sinawy kolor. Wrażenie potęguje wiotczenie skóry postępujące z wiekiem.
Aby zlikwidować cienie pod oczami trzeba pogrubić skórę i uzupełnić braki w tkance podskórnej. Najlepiej sprawdzą się tu: RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA, LASER FRAKCYJNY lub HIFU. Każda z tym metod zarówno pogrubia tkankę jak i ją regeneruje. Efekty są trwałe ale wymagają kilku zabiegów.
Dla jeszcze lepszego efektu proponuję terapię łączoną z KARBOKSYTERAPIĄ, która dodatkowo wspaniale poprawia mikrokrążenie, odżywienie i natlenienie okolicy poddanej zabiegowi, wpływając na rozjaśnienie skóry wokół oczu.


Zwieńczeniem powyższych zabiegów będzie INFUZJA TLENOWA i MASKA TLENOWA. Obie pięknie dotleniają okolicę, likwidują wolne rodniki, wykonują delikatny masaż, a infuzja dodatkowo wtłacza w głębokie warstwy skóry odpowiednie, rozświetlające skórę substancje aktywne.
W przypadku cieni pod oczami, niewskazane jest sięganie po wypełniacze, jak kwas hialuronowy, choć niestety taka jest powszechna praktyka. Może się on przemieścić, a efekt estetyczny w tej okolicy jest krótkotrwały (trzy-cztery miesiące). Podany zbyt płytko prześwituje przez skórę, nasilając jej siny kolor. Może on też pogłębić obrzęki.