Gdyby nie słońce, nie byłoby życia. Gdyby nie słońce, nie byłoby starzenia się skóry.


Tak. Właśnie tak. Bo to słońce jest głównym czynnikiem odpowiedzialnym za starzenie się skóry. Uważa się, że odpowiada ono za jej starzenie aż w 80% !!!


Dokładniej fotostarzenie powodowane jest przez promieniowanie ultrafioletowe. Są 3 zakresy promieniowania: UVA, UVB i UVC. Najbardziej niebezpieczne jest UVC ale na szczęście ono nie dociera do Ziemii. Pochłaniamy natomiast promieniowanie UVA i UVB. UVB powoduje bezpośrednie uszkodzenie DNA komórek. Jest więc bardzo szkodliwe bo może spowodować powstanie komórek nowotworowych. 90% docierającego do nas promieniowania to promieniowanie UVA. Powoduje ono powstanie wolnych rodników, które niszczą struktury kolagenu i elastyny w skórze. W dłuższej perspektywie to właśnie UVA odpowiedzialne jest za starzenie się skóry (wiotczenie, zmarszczki, nieestetyczne przebarwienia). Co gorsze UVA przenika nawet przez szyby w samochodzie czy biurze, a także przez ubranie.


Biorąc to wszystko pod uwagę, OPALANIA POWINNO SIĘ ZABRONIĆ. Plaże pełne leżących plackiem ludzi świadczą jednak cały czas o tym, że zdrowy rozsądek przegrywa z przyjemnością wylegiwania się na słońcu.


Aby ograniczyć zły wpływ słońca na naszą skórę, preparaty z filtrami UV powinny stać się dla nas kosmetykami codziennego użytku.


Przy kupowaniu kremów proponuję sprawdzić, czy chronią one zarówno przed promieniowaniem UVA, jak i UVB, a także jaki jest ich skład. Najlepsze kremy to te, które łączą filtry mineralne i chemiczne. Filtry mineralne odbijają promieniowanie, dzięki czemu nie dociera ono do skóry. Filtry chemiczne natomiast pochłaniają i przekształcają promieniowanie w ciepło.

Ja osobiście używam i szczerze Wam polecam PUDER MINERALNY Z FILTREM (poza ochroną przed UV SPF 15, doskonale rozświetla moją twarz) oraz krem przeciw UVA i UVB - LIGHTENING DAY CREAM SPF 30. Oba produkty pochodzą z firmy VEDARA MEDICAL. Może nie należą one do najtańszych produktów ale mam je od lutego, stosuję codziennie, a ich końca nie widać.


Nie kupicie ich w Rossmannie ale możecie je kupić bezpośrednio na stronie producenta.


Link poniżej:
http://vedaramedical.com/22,rozswietlajacy-krem-na-dzien-sp…

http://vedaramedical.com/61,puder-mineralny-mocno-kryjacy-s…


Już niedługo postaram się mieć je w stałej sprzedaży w Medica-Skin by Magda Nowosielska.


PS. Kończę już to pisanie z serii „dobre rady cioci Madzi”. A żebyście nie myślały, że ja taka srala mądrala jestem, przyznam Wam się - choć się tego wstydzę - że kilka dni temu nad morzem nie dopilnowałam własnego dziecka i jego 2 kolegów i plecki im słonko przypaliło. Na szczęście z pomocą przyszedł nam żel Aloesowy, też zresztą z Vedara Medical.
Pozdrawiam Was i życzę udanego letniego wypoczynku może niekoniecznie w pełnym słońcu :)

by Magda Nowosielska